Try a Chapter BOOK TAG

sobota, listopada 05, 2016

Dzisiaj pora na TAG. Tak ostatnio na nie narzekam i w ogóle, ale całkiem przypadkowo natrafiłam na taki super, więc pomyślałabym, dlaczego by go nie zrobić? Oryginalnie pochodzi z booktube'a, ale kto mi zabroni zrobić wersji na bloga? XD

Zasady są proste. Wybieram pięć książek, z każdej z nich czytam po pierwszym rozdziale, opisuje moje wrażenia, a potem pod koniec decyduję, którą książkę będę chciała przeczytać w pierwszej kolejności. Świetny pomysł, biorąc pod uwagę to, że mam dużo zaległości i nigdy nie wiem, od czego zacząć :D.

Oto książki, które wybrałam:

Wielbiciel
Charlotte Link

Przeczytałam taki jakby prolog (?) i na razie za wiele się nie dowiedziałam. Pięćdziesięciolatkowie biegali sobie po lesie, potem kobieta oddaliła się i znalazła przywiązane do drzewo ciało młodej kobiety. Nic więcej nie wiem, ale zaintrygował mnie ten fragment. Nawet dobrze się czyta i podoba mi się czcionka. Na pewno przeczytam, ale jeszcze nie wiem kiedy ;).

Porwana pieśniarka
Danielle L. Jensen

Z pierwszego rozdziału wywnioskowałam, że główną bohaterką jest Cecile, córka rolnika i mieszczanki. Jej matka nie chciała pracować w gospodarstwie, więc porzuciła dzieci i męża i wróciła do miasta. Gdy Cecile skończy siedemnaście lat, ma wrócić do niej i uczyć się śpiewu. Ogólnie to dobrze się czyta, znowu podoba mi się dobrze dobrana czcionka, ale szału nie ma. Skończyłam akurat w takim momencie, gdzie właśnie coś zaczęło się dziać, więc to może dlatego. Na razie nie mam zdania.

Sekretne życie pszczół
Sue Monk Kidd

Nie przeczytałam całego rozdziału, bo ma on prawie pięćdziesiąt stron, skończyłam czytać na piętnastej stronie. Wiele nie wiem, ale już mi się podoba. Czytałam już Czarne skrzydła tej autorki i z opisu wnioskuje, że i ta będzie dotykać podobnych tematów - rasizmu czy relacji z rodzicami. Naprawdę nie mogę się doczekać!

Siedem minut po północy
Patrick Ness

Przeczytałam dwa rozdziały, nie jeden, bo na początku trochę nie ogarniałam, o co chodzi, i potrzebowałam wyjaśnienia, a poza tym trochę się wkręciłam ten jeden rozdział to było za mało. Głównym bohaterem jest trzynastoletni Conor, który w nocy odkrywa za oknem potwora, a jego matka choruje na raka. Nawet mi się spodobało, wydaje mi się, że ta książka może być naprawdę bardzo dobra i poruszająca. 

Córka dymu i kości
Laini Taylor

Okej, jestem już po prologu i opisie, którego jakimś cudem wcześniej nie czytałam, i na razie jest bardzo typowo. Nie czyta się tego źle, ale no nie, w ogóle nie jestem do niej przekonana. Na razie jej nie przeczytam, może kiedyś dam jej szansę.

Mój wybór:
Zdecydowałam, że książką, którą zacznę czytać (jak skończę te cztery, które już zaczęłam XD) będzie Siedem minut po północy. Jest krótka i naprawdę szybko się ją czyta, więc aktualnie idealna lektura dla mnie. Za Sekretne życie pszczół też szybko się zabiorę, ale po Czarnych skrzydłach wiem, że momentami może trochę topornie mi iść ta lektura, a Wielbiciela zostawiam sobie na jakiś długi weekend ;D.

Czytał ktoś z was powyższe książki? Co o nich myślicie?

Brak komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz!

Obsługiwane przez usługę Blogger.