„Nie dajesz mi spać” Alice Clayton

niedziela, stycznia 11, 2015


Autor: Alice Clayton
Tytuł: Nie dajesz mi spać
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Pascal

Caroline to ładna i spełniona zawodowo kobieta, której prawie nie potrzeba nic więcej do życia oprócz kota i dwóch ukochanych przyjaciółek. Jej życie zmienia się do góry nogami, gdy wprowadza się do pewnego mieszkania w San Francisco, gdzie oczekuje wieść spokojne życie. Wszystko ułożyłoby się tak, jak tego chciała, gdyby nie jej sąsiad i jego nocne walenie w ścianę. Bynajmniej nie chodzi tu o żadne prace remontowe, tylko o dosyć bujne życie erotyczne pana Simona. Którejś nocy, rozzłoszczona Caroline, wybiera się do swojego sąsiada i żąda od niego uspokojenia się. Nie spodziewała się jednak, że to spotkanie doprowadzi do kolejnych intrygujących zdarzeń w życiu projektantki wnętrz. 

Nieczęsto sięgam po różne książki erotyczne, gdyż po prostu jakoś nie lubię ich czytać. Właśnie dlatego sama nie wiem, co mnie skusiło po sięgnięcie Nie dajesz mi spać, lecz ani trochę nie żałuję, że to zrobiłam. To dosyć zabawna i momentami zaskakująca historia, którą czyta się w jeden dzień. Nie pamiętam już, jak dawno temu tyle śmiałam się przy jakiejś lekturze, a właśnie ta czasami naprawdę mocno mnie rozśmieszała. Wiele uroku miała w sobie próba swatania przez Caroline i Simona ich przyjaciół z właściwymi osobami i uświadomienia im ich błędu w wyborze partnera. Poza tym moje serce całkowicie skradł Clive, uroczy kocur, który wprowadził trochę zamieszania do tej książki.

Nie mam żadnych zarzutów do stylu pisania autorki. Wciąga on od pierwszej strony i nie sposób jest się odciągnąć od czytania. Bohaterowie - młodzi, piękni i błyskotliwi - są dobrze wykreowani, a najmocniejszą stroną książki są ich świetne potyczki słowne. Dużo uśmiechu dostarczyły mi esemesy pomiędzy Simonem a Caroline czy pomiędzy Caroline a jej przyjaciółkami.

Podsumowując Nie dajesz mi spać to dobra komedia romantyczna. Książkę przyjemnie się czyta i jest lekka w odbiorze. To niewymagająca lektura w sam raz na umilenie dnia. 

4 komentarze:

 1. Chcę przeczytać ale wciąż nie jestem pewna xd Też za bardzo nie czytam romansów czy erotyków ale na ten się jednak chyba skuszę. Tak bardzo podoba mi się okładka, a i treść może okazać się świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Już sama okładka zachęca do czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzę o tej książce, tym bardziej że nie stronię od erotyków i im podobnych historii ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, a po opisie wydaje mi się, że powinna mi się spodobać :) Będę mieć na uwadze ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!

Obsługiwane przez usługę Blogger.